
Doskonały makijaż, wydobywa naturalne piękno każdej kobiety
Make-up, czyli makijaż, i jego historia sięga już starożytnego Egiptu, kiedy to kobiety malowały powieki barwnikiem ze sproszkowanych minerałów, ponadto używały szminki, pudru, różu do policzków czy czernidła do rzęs. Malowanie policzków, pudrowanie, związane jest z dążeniem do sprawienia wrażenia młodego wyglądu. W europejskim kręgu kulturowym wszelkie cechy wyglądu związane z młodością podnoszą atrakcyjność kobiety. Make-up ma za zadanie podkreślenie cech związanych z młodością. Jest zabiegiem polegającym na kosmetycznym upiększaniu twarzy, między innymi, poprzez malowanie, pudrowanie czy szminkowanie.
Skóra wokół oczu jest delikatna, dlatego szybciej ulega procesowi starzenia. W związku z tym kosmetyczne upiększanie twarzy musi skorygować niedoskonałości i wyeksponować piękno kobiety oraz podkreślić jej naturalną urodę. Perfekcyjnie wykonany powiększa oczy, dlatego pożądanym efektem jest z każdej kobiety wydobyć jej subtelność. Jeszcze bardziej i najefektowniej ją wyeksponować. Kobieta po jego wykonaniu winna zachwycać czarującym spojrzeniem, a sam zabieg dostosować się do aktualnie obowiązującego kanonu piękna i urody. Dlatego wykonanie dobrego makijażu wymaga precyzji i doświadczenia.

"Bo piękno na to jest, by zachwycało"
Cyprian Kamil Norwid
W dziedzinie kreowania wizerunku dobieramy klientce najbardziej odpowiedni make-up, w oparciu o posiadaną wiedzę kosmetologiczną i diagnozę kolorystyczną. Twarz musi bowiem sprawiać wrażenie promiennej i w pełni naturalnej, podkreślać piękno i najlepsze jej cechy, a całość powinna tworzyć harmonię barw i modelunku. Dlatego wizaż upiększania twarzy kreowany jest do potrzeb konkretnej klientki i uwzględnia jej preferencje tak, aby czuła się w nim dobrze.
Rodzaje makijażu:
Dzienny - ma nadawać świeżość i naturalny wygląd, lekkość, być właściwie niewidoczny. Jednak tak wykonany, żeby zatuszował wszelkie niedoskonałości twarzy, eksponując, na przykład, bardziej oczy niż usta czy nos i policzki.
Wieczorowy - podkreślający urodę i przyciągający spojrzenia. Z pewnością musi być intensywniejszy niż dzienny, bardzo trwały, odpowiednio dobrany do typu urody, kolorystyki kreacji, dodatków i okazji. Zapewnią ten efekt przeważające w nim barwy i odcienie ciemne, intensywne.
Ślubny - delikatny, subtelny, podkreśla naturalne piękno panny młodej. Mimo to musi być zauważalny i wodoodporny, by dobrze prezentował się w każdym świetle i warunkach pogodowych. Dlatego, przede wszystkim trzeba idealnie skorygować wszelkie zaczerwienienia, przebarwienia i sińce pod oczami. W związku z tym wybierając jego kolorystykę, musimy uwzględnić typ urody, kolor sukni i kompozycji kwiatów panny młodej. Najlepiej w tym celu użyć kolorów pastelowych, lekko opalizujących – w odcieniach brzoskwini, różu czy lawendy.
Sylwestrowy i karnawałowy - powinien być wyrazisty, odważny, efektowny i pociągający, z przewagą detali błyszczących i brokatowych. Dlatego musi być dopełnieniem kreacji, fryzury i modowych akcesoriów. Podobnie, jak przy wizażu wieczorowym, jego kolory muszą być intensywne, ale zharmonizowane ze sztucznym światłem balowej przestrzeni.










You must be logged in to post a comment.