DEPILACJA CIEPŁYM WOSKIEM  TO SZYBKA I SKUTECZNA METODA USUWANIA ZBĘDNEGO OWŁOSIENIA

Depilacja aplikator do wosku

Rodzaje wosku do depilacji

Depilacja ciepłym woskiem jest zabiegiem kosmetycznym, który ma na celu usunięcie zbędnego owłosienia wraz z cebulkami z różnych części ciała. Włosy pokrywają prawie całą powierzchnię ciała. Są zbudowane z białka fibrylarnego – keratyny.

W poprzecznym przekroju włosa wyróżnić możemy osłonkę, tzw. łuskę włosową, warstwę korową zawierającej melaninę, nadającą włosom kolor oraz rdzeń. Każdy włos składa się z łodygi, która wystaje ponad powierzchnię skóry oraz korzenia, który tkwi wewnątrz mieszka włosowego.

Ze względu na twardość wosku rozróżniamy dwa ich rodzaje do ciepłej depilacji:

  • miękkie o temp. topnienia do 40°C,
  • twarde o temp. topnienia powyżej 40°C.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg depilacja ciepłym woskiem polega na rozsmarowaniu zgodnie ze wzrostem włosa równomiernej warstwy wosku na oczyszczoną, zdezynfekowaną oraz przygotowaną do depilacji skórę. Następnie przyłożenia i dociśnięcia do posmarowanej woskiem skóry paska flizelinowego lub bawełnianego. Olejny krok to energiczne zerwanie go w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Zabieg kończy usunięcie oliwką resztek wosku ze skóry oraz wsmarowanie preparatów opóźniających odrastanie włosów.

Depilacja ciepłym woskiem musi być efektywna, dlatego najlepsze firmy w profesjonalnej depilacji i produkcji wosków oraz akcesoriów do depilacji opracowały w swoich laboratoriach innowacyjne formuły wosku kremowego. Ze względu na zawarte w nich składniki działają one efektywnie, antyalergicznie i antyseptycznie.

Wskazania po depilacji

Bezpośrednio po zabiegu należy nie dotykać depilowanego miejsca rękoma. Odradza się korzystanie z sauny, basenu, jacuzzi, fitness, siłowni. Nie należy też nakładać makijażu na wydepilowaną część twarzy i nie używać antyperspirantów w przypadku wydepilowanych pach.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji ciepłym woskiem:

  • Opryszczka w miejscu wykonywania depilacji
  • Rozszerzone naczynia włosowate
  • Oparzenia słoneczne
  • Duże sińce i krwiaki
  • Zakrzepica żył
  • Świeże rany
  • Znamiona
  • Żylaki
Depilacja ciepłym woskiem-nakładanie wosku na nogi
Depilacja ciepłym woskiem- usuwanie owłosienia nogi
Depilacja nakładanie wosku na plecy

Depilacja ciepłym woskiem

Zabieg ten możemy stosować na wszystkie części ciała, z których pragniemy pozbyć się włosków i osiągnąć estetyczny wygląd. W konfrontacji z innymi metodami depilacja woskiem jest bez zarzutów. Jest przede wszystkim dokładna i skuteczna.  Jednak ze względu na bezpieczeństwo musi być wykonana przez profesjonalistę, a rezultaty na pewno utrzymają się przez długi czas.

usuwanie owłosienia plecy

Wsik

20,00 zł

Broda

20,00 zł

Ręce

50,00 zł

Pachy

40,00 zł

Bikini

40,00 zł

Nogi całe

100,00 zł

Nogi do kolan

60,00 zł