Radiofrekwencja na twarz - nieinwazyjne odmładzanie skóry

Radiofrekwencja etap-1

Radiofrekwencja na twarz to fale radiowe (RF), które znajdują szerokie zastosowanie w kosmetologii. Fale radiowe wytwarzane przez prąd zmienny w szerokim zakresie częstotliwości znalazły zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Są również używane w kosmetologii, głównie w zabiegach nieinwazyjnego odmładzania skóry oraz redukcji tkanki tłuszczowej.

Rozróżniamy trzy rodzaje radiofrekwencji:

 1. Monopolarna – bazująca na układzie dwóch elektrod. Elektroda bierna, która ma bezpośredni kontakt z ciałem klienta i elektroda emitująca promieniowanie o częstotliwości fal radiowych, które dociera przez ciało do elektrody biernej. Obszar i głębokość podgrzania w tej metodzie jest większy niż w pozostałych.
 2. Bipolarna – bazująca na układzie dwóch elektrod czynnych.  Są one umieszczone blisko siebie, przeważnie na jednej głowicy. Promieniowanie przepływa pomiędzy elektrodami, a także pod nimi. Głębokość penetrowania fali zależy od odległości elektrod od siebie i jest dokładnie określone, zazwyczaj jest to 1- 4 mm.
 3. Multipolarna – bazująca na układzie przynajmniej trzech elektrod. Jedna z nich pełni funkcję elektrody dodatniej, pozostałe są ujemne. Multipolarne fale radiowe są kombinacją elektrod mono - i bipolarnych i wykorzystuje efekt podgrzania tkanek.

Radiofrekwencja wykorzystuje efekt podgrzania tkanek

Radiofrekwencja etap-2

Z wiekiem włókien kolagenowych w skórze właściwej jest coraz mniej. Ulegają one rozciągnięciu, a ich struktura staje się nieuporządkowana.

Radiofrekwencja podgrzewa tkanki, wykorzystując efekt, który powstaje w wyniku przepływu przez skórę prądu wysokiej częstotliwości. Działanie zewnętrznego, zmiennego pola elektromagnetycznego powoduje ruch jonów w tkance. Poruszające się cząsteczki ocierają się o siebie, w wyniku czego wytwarza się emisja ciepła.

Urządzenia wykorzystywane w kosmetologii podnosząc temperaturę skóry do około 40- 45°C rozprowadzają ciepło w tkankach, zwiększając ilość elektrolitów, korzystnych dla struktury skóry.

Radio frequency beauty instrument

Po zabiegu Radiofrekwencja

Aparat do zabiegów radiofrekwencji RF Radio FrequencyBeauty wykorzystuje fale specjalnej częstotliwości. Wskutek czego tkanka zostaje podgrzana, co wpływa pozytywnie na jej właściwości. Jest to urządzenie emitujące falę elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej, która przyczynia się do wytwarzania diatermii - biologicznej odnowy w obrębie skóry właściwej. Natomiast działanie ciepła pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu.

Dzięki nim włókna kolagenowe poddane są regeneracji, dając rezultat liftu skóry. Efekty stosowania fal radiowych (RF) są zauważalne już po pierwszej wizycie w gabinecie kosmetycznym. Dzieje się tak dlatego, że generowanie ciepła w tkankach powoduje dodatkowo rozszerzenie naczyń krwionośnych.  Decyduje to o poprawie odżywienia i utlenienia skóry, a także jej lepszym metabolizmie. Skóra staje się bardziej jędrna, a zmarszczki ulegają spłyceniu.

Efekty działania zabiegu radiofrekwencji na twarz i szyję:

 

 • ujędrnienie i poprawa owalu twarzy
 • lifting skóry twarzy i szyi
 • redukcji podbródka
 • poprawa skóry piersi i ich kształtu
 • uniesienia opadających powiek
 • likwidacja obwisłych policzków
 • spłycenie zmarszczek
 • wygładzanie skóry dłoni
 • wypłycanie się blizn
 • likwidacja cieni pod oczami

Twarz + Szyja + Dekold

280,00 zł

Tylko Twarz

120,00 zł

Tylko Szyja

120,00 zł

Tylko Dekold

120,00 zł