Zabieg Złota Maska zawiera bogactwo składników aktywnych, a wśród nich wyjątkowe i cenne cząsteczki złota.

Złota maska zabieg

Zabieg złota maska posiada przede wszystkim walory nawilżające i regenerujące. Szczególnie u osób, które narażone są na długie przebywanie w zamkniętych klimatyzowanych pomieszczeniach, ponieważ w takich warunkach nawet młoda skóra szybko traci swoją witalność i świeżość.

Złoto ma właściwości antyrodnikowe, przeciwzapalne, spowalnia proces wydzielania melaniny. Badania wykazały wysoką skuteczność kosmetyków zawierających złoto. Zauważono także poprawę w pielęgnacji każdego rodzaju skóry zmęczonej, z oznakami stresu czy starzenia się. To dzięki obecności złota opóźniony zostaje proces powstawania zmarszczek, a już istniejące zmarszczki ulegają znacznemu spłyceniu. Preparaty z jego zawartością działają długotrwale, spowalniając i skutecznie likwidując procesy starzenia.

Nanocząsteczki złota są w stanie dotrzeć do warstwy podstawnej naskórka, uruchamiając tym samym mechanizmy związane z systemem jego nawilżania. Wysokie stężenie złota w preparacie powoduje zwężenie porów oraz tworzy cenny filtr na skórze. Z tego powodu chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Złoto działa przeciwzapalnie i spowalnia wyraźnie procesy starzenia.

W związku z tym zapobiega infekcjom skórnym i nie powoduje reakcji alergicznych. Również, jak twierdzą eksperci, wpływa pozytywnie na biopole człowieka, pochłaniając negatywną energię.

Dobroczynne działanie złota wsparte jest przez intensywnie regenerujące i odżywcze działanie kolagenu i elastyny, a także witaminy B3 oraz niezwykle silne nawilżających właściwości soli sodowej i kwasu hialuronowego. Ponadto w składzie maski znaleźć można bogaty w esencjonalne składniki aktywne ekstrakt z aloesu i dobrze znaną pogromczynię wolnych rodników – Witaminę E.

Zabieg Złota Maska wykazuje także silne właściwości antybakteryjne

DZIAŁANIE

EFEKTY

  • Doskonale i długotrwale nawilża skórę twarzy.
  • Regularnie stosowany regeneruje skórę i redukuję głębokość i długość zmarszczek.
  • Przywraca jędrność i elastyczność skóry.
  • Odświeża skórę, nadając jej świetlistość.
  • Przywraca promienny i młody wygląd twarzy.

SKŁADNIKI AKTYWNE:

 

SÓL SODOWA PCA

To naturalny składnik naskórka. Jego rolą jest utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia, tak więc składnik ten w naturalny sposób dba o komfort naszej skóry.

KOLAGEN

Jest białkiem, które stanowi ok. 30% całkowitej masy białka ludzkiego i aż 70% białka skóry. Kolagen wraz z elastyną tworzą w skórze właściwej elastyczną siateczkę, która nadaje skórze sprężystość i jędrność, a także stanowi podporę dla fibroblastów. Ponadto kolagen ma nadzwyczajną zdolność wiązania wody, przez co wpływa na prawidłowe nawilżenie skóry. Kolagen pobudza procesy odnowy, głęboko regeneruje, nawilża i ujędrnia skórę.

Złota kuracja szybki efekt

WITAMINA B3

Odgrywa niezmiernie istotną rolę w procesach biologicznych zachodzących w skórze. Witamina ta ma wielokierunkowe działanie i dlatego może wchodzić w skład kosmetyków dla kobiet w każdym wieku. Związek ten stymuluje produkcję składników lipidowych skóry, w tym głównie ceramidów, których ilość zmniejsza się z upływem lat. Bierze również udział w tworzeniu innych składników, których rolą jest utrzymanie właściwego nawilżenia skóry, tj. keratyny, filagryna czy inwolukryny.

Dzięki takiemu działaniu skóra jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych, zmniejsza się naskórkowa utrata wody, a skóra jest lepiej nawilżona i chroniona, a także bardziej elastyczna. Ponadto witamina B3 wygładza i spłyca drobne zmarszczki, gdyż wpływa pośrednio na produkcję kolagenu oraz stymuluje wytwarzanie kwasu hialuronowego, dzięki czemu poprawia się struktura skóry. Dodatkowo związek ten ma działanie antyglikacyjne, dzięki czemu skóra może dłużej zachowywać jędrności i blask. Poprawia również koloryt skóry i wspomaga walkę z nieestetycznymi przebarwieniami skóry.

Witamina B3 ma również właściwości przeciwutleniające, a także spełnia ważną funkcję w syntezie kwasów nukleinowych, co ma wpływ na naprawę zniszczonych komórek skóry. Związek ten działa także przeciwzapalnie i sprzyja regeneracji skóry. Polecana jest również do cery trądzikowej i wrażliwej, gdyż zmniejsza nadmierną produkcję sebum oraz redukuje wielkość porów skóry, a także łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia.

EKSTRAKT Z ALOESU

Niezmiernie bogaty w cenne związki, tj.: aminokwasy - w tym aminokwasy egzogenne będące składnikiem Nmf, czyli Naturalnego Czynnika Nawilżającego, witaminy A, C, E, witaminy z grupy B  - a także kwas foliowy. W jego zawartość wchodzą również mikro i makroelementy, wśród których najcenniejsze są: wapń, sód, potas, mangan, chrom i cynk, zapewniające skórze prawidłowe odżywienie.   Wszystkie one są bardzo ważne dla zdrowia skóry.  Ponadto wyciąg z aloesu zawiera enzymy i hydroksykwasy wspomagające usuwanie martwych komórek naskórka i jego regenerację, a tym samym przyczyniające się w sposób naturalny do przeciwdziałania starzeniu się skóry.

Aloes zawiera także substancje o właściwościach ściągających, lekko odkażających i myjących. Bogactwo substancji zapewnia niezwykły komfort skóry szczególnie osobom o cerze suchej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień. Poprzez dostarczanie związków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania skóry wyciąg z aloesu wyraźnie ją wzmacnia, a także przywraca jej jędrność, elastyczność oraz zdrowy koloryt.

ELASTYNA

Elastyna jest białkiem nierozerwalnie związanym z kolagenem. Oba te białka łącznie tworzą w skórze właściwej elastyczną siateczkę, która nadaje skórze sprężystość i jędrność, a także stanowi podporę dla fibroblastów.

Złota maska działanie

WITAMINA E

Jest jednym z najsilniejszych naturalnych przeciwutleniaczy. Witamina ta polecana jest do pielęgnacji każdego typu cery, ale przede wszystkim cery borykającej się z niedostatecznym nawilżeniem, zmarszczkami oraz ziemistym kolorytem. „Witamina młodości”, jak często mówi się o witaminie E, wychwytuje wolne rodniki niszczące strukturę skóry, zapobiegając tym samym jej przedwczesnemu starzeniu i powstawaniu zmarszczek. Ponadto chroni ona przed przesuszeniem naskórka, zapobiegając osłabieniu jego elastyczności i jędrności. Przywraca skórze jej młodzieńczą witalność i blask. Właściwości przeciwzapalne i regenerujące witaminy E sprzyjają również wytwarzaniu się nowych tkanek.

ZŁOTO

W swojej podstawowej pierwiastkowej postaci znane jest od początków ludzkich cywilizacji. Jego działanie kosmetyczne doceniła już Kleopatra. Złoto spowalnia proces utraty kolagenu oraz elastyny przyczyniając się do rekonstrukcji tkanki skórnej. Dzięki temu wpływa na ujędrnienie skóry oraz spłyca istniejące zmarszczek i ogranicza powstawanie nowych. Ponadto nawilża skórę i likwiduje przebarwienia skórne. Uzyskuje się dzięki niemu wrażenie rozświetlonej i pełnej blasku cery. Działa także przeciwzapalnie. Preparaty zawierające złoto działają długotrwale, spowalniając wyraźnie procesy starzenia.

KWAS HIALURONOWY

Jest niezwykłym biopolimerem mającym identyczną budowę chemiczną, tak u bakterii, jak i człowieka. Chemicznie zbudowany jest z jednostek disacharydowych utworzonych z amidu kwasu D-glukoronowego i D-N-acetyloglukozoaminy. Naturalnie występujący kwas hialuronowy posiada masę cząsteczkową od 102 do 104 kDa. Cząsteczki kwasu hialuronowego są fizjologicznym składnikiem naszych tkanek. W skórze ludzkiej kwas ten jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej i jest odpowiedzialne za utrzymanie jej odpowiedniej wilgotności, a co za tym idzie, odpowiedzialny jest za jej sprężystość i brak zmarszczek. Niestety, z upływem lat kwas hialuronowy jest stopniowo wchłaniany, a jego ilość w skórze systematycznie spada.

Zmniejszająca się zawartość tego składnika w tkance podskórnej ogranicza rezerwuar wody w skórze, czemu towarzyszą pojawiające się zmarszczki, a ponadto skóra staje się szorstka i sucha. Kwas hialuronowy jest w stanie związać, od tysiąca do czterech tysięcy razy więcej wody niż wynosi jego masa. Z tego powodu stosowany jest w produktach kosmetycznych jako jeden z najbardziej wartościowych czynników nawilżających. Kwas hialuronowy wykorzystywany jest również jako naturalny film, osłaniający warstwę rogową naskórka przed wnikaniem w nią substancji chemicznych i bakterii.

BADANIA DERMATOLOGICZNE

Celem badań dermatologicznych była ocena u zdrowego, dorosłego człowieka lokalnej tolerancji skórnej produktu kosmetycznego poprzez jednokrotny test płatkowy. Badania, zgodnie z wytycznymi, prowadzone były przez lekarza dermatologa na grupie 20 probantów metodą prób kontaktowych. W badanej grupie 20 osób w wieku 22 – 60 lat wszystkie osoby miały dodatni wywiad w kierunku alergii. Osoby zgłaszały w wywiadzie występowanie różnego rodzaju niepożądanych reakcji skóry. Były to niektóre stosowane kosmetyki i preparaty myjące, jednakże żadna z osób nie miała udokumentowanej nadwrażliwości.

Również w wywiadzie nikt nie zgłaszał niepożądanych reakcji na poszczególne składniki badanego wyrobu. Skóra w miejscu nakładania testu była prawidłowa, bez żadnych zmian chorobowych. W grupie badanych 20 osób, z dodatnim wywiadem alergicznym, nie stwierdzono dodatnich odczynów. Świadczy to o tym, że badany wyrób nie wykazuje właściwości drażniących lub uczulających. Na podstawie wyników przeprowadzonych testów kontaktowych można stwierdzić, że badany pod względem dermatologicznym preparat spełnia wymagania stawiane wyrobom kosmetycznym odnośnie do bezpieczeństwa dla zdrowia ludzi.

Zabieg Złota Maska

290,00 zł