Przekłuwanie uszu przy użyciu najwyższej klasy materiałów

przekłuwanie uszu-Kobieta z kolczykiem

Kariera „usznej” biżuterii, rozpoczęła się od zabiegu kolczykowania ciała

Już w starożytności można zauważyć początek rozpowszechniania się mody na przekłuwanie uszu. Dziś w Polsce ich przekłuwaniem zajmują się głównie gabinety kosmetyczne, eliminujące domowe, często niebezpieczne, sposoby. Obecnie mamy coraz więcej specjalistów w tym zakresie, w związku z tym zabiegi są wykonywane profesjonalnie i bez ryzyka. Aktualnie kolczykowanie obejmuje wszystkie części ciała, jednak do najpopularniejszych ich miejsc należą uszy.

Firma STUDEX®

Jest największym światowym producentem kolczyków i aparatów do przekłuwania uszu. Opracowała metodę i specjalistyczne urządzenie do bezbolesnego i perfekcyjnie higienicznego przekłuwania uszu.

Firma Studex została założona w 1978 roku w Los Angeles, w USA. Kolczyki oraz aparaty do zabiegu przekłuwanie uszu tej firmy produkuje się w fabrykach w Los Angeles i trafiają one do wszystkich krajów świata. 70% produktów pochodzi właśnie z firmy Studex.

Studex Plus System

przekłuwanie uszu-Kobieta z kolczykiem w uchu w kształcie motylka

Studex Plus System powstał, aby sprostać wysokim wymaganiom sanitarnym obowiązującym w niektórych krajach i spełnia wszelkie normy higieniczne. Posiada jednorazowe nakładki umożliwiające umieszczenie kolczyka w aparacie. Nakładki do zapinki dodatkowo zabezpieczają ucho przed dotknięciem aparatu.

Jednak kluczową rolę przy kolczykowaniu odgrywa jakość produktu. Kolczyki do przekłuwania muszą spełniać bardzo wiele rozmaitych wymogów i sprostać wysokim normom. Przede wszystkim w zakresie bezpieczeństwa i higieny. Dlatego wykonuje się je z materiału, który nie tylko nie spowoduje alergii, lecz także wspomaga proces gojenia. Jednocześnie kolczyki te muszą być wystarczająco wytrzymałe, aby nie uległy uszkodzeniu w momencie przekłucia.

Jeszcze ważniejszy jest ich wygląd

Oprócz wskazanych norm bardzo ważny jest ich wygląd. W końcu będziemy je nosić co najmniej przez kilka tygodni. Dlatego właśnie Studex wytwarza kolczyki ze stali chirurgicznej 316 L, tytanu i złota - materiału powszechnie używanego w medycynie do produkcji narzędzi i innych elementów, które pozostają w stałym kontakcie ze skórą. Produkty firmy Studex są poddawane różnorodnym testom, zapewniających najwyższą jakość. Spełniają one normy zarówno Unii Europejskiej, jak i FDA (Amerykańska Administracja do spraw Żywności i Leków). Dzięki nim przekłuwanie uszu jest możliwe w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. To właśnie najwyższa jakość produktów umożliwia rozpowszechnienie przekłuwania uszu jako usługi szerokiemu kręgowi odbiorców.

Istotnym w świadczeniu usługi jest proces sterylizacji.  Do przekłucia używamy tylko kolczyków poddanych temu procesowi. Kolczyki firmy Studex poddawane są metodzie Vacuum – Gas. Dzięki tej metodzie zachowują sterylność przez 10 lat, pod warunkiem, że nie zostanie naruszone opakowanie. Sterylizację każdej partii potwierdza certyfikat.

Przyjazne dla skóry

Aparat do przekłuwania uszu

Wysokiej jakości kolczyki do przekłuwania spowodowały duże zainteresowanie hipoalergicznymi kolczykami. Dlatego doskonała kolekcja trwałych hipoalergicznych kolczyków idealnie pasuje dla klientów o wrażliwej skórze. Specjalnie dla małych uszu lub drugich dziurek powstały kolczyki z mniejszą główką, krótszą szpilką i mniejszą zapinką.

Poprzednio kolczyki użyte do przekłucia należało wymieniać. Dziś absolutnie nie ma takiej konieczności. Studex oferuje biżuterię do przekłuwania, której z powodzeniem używa się przez wiele lat. Posiada bardzo wiele wzorów, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Linia dla dzieci i młodzieży, linia klasycznych i eleganckich wzorów oraz linia kolczyków zgodnych z najnowszymi trendami mody. Bez wątpienia jest w czym wybierać. Wielu Klientów nosi tylko te kolczyki, nie chcąc ryzykować podrażnień, które często się zdarzają, jeśli nosimy kolczyki z niewiadomego źródła i materiału złej jakości.

Dlatego też należy wybrać odpowiedni, certyfikowany sprzęt do przekłuwania

Dostępne na rynku produkty różnią się między sobą zarówno jakością, jak i ceną. Trzeba pamiętać, że niska cena zwykle oznacza niską jakość, jak również o tym, że nie zawsze wysoka cena stanowi o wysokiej jakości produktu. Ważna bowiem jest renoma firmy oraz to, aby dostawca produktów udzielał na nie gwarancji i oferował szeroki wybór wzorów. Studex prowadzi bezpłatne szkolenia i udziela dożywotniej gwarancji na instrumenty do przekłuwania uszu. To najlepiej świadczy o jego renomie. Z doświadczenia wynika, że jeżeli pojawiają się jakiekolwiek kłopoty związane z przekłuwaniem, to wynikają one właśnie z braku dbałości o świeżo przekłute uszy.

ornamen
przekłuwanie-nastolatka z kolczykiem w uchu
przekłuwanie-Dziewczynka z tabletem
przekłuwanie-Uśmiechnięta dziewczynka z kolczykiem w uchu
Radosna dziewczynka z kolczykami w uchu
Radosna nastolatka z kolczykami
Ładny kolczyl w uchu

ZALECENIA PIELĘGNACJI

USZU PO PRZEKŁUCIU

Zawsze musisz mieć czyste ręce, zanim dotkniesz kolczyk lub ucho. Okolica miejsca przekłucia czyści się, dwa razy dziennie przód i tył ucha z użyciem płynu do pielęgnacji uszu. Bez wyjmowania, obracaj kolczyki o 180° w lewo i 180° w prawo, tzn. tylko pół obrotu. W okresie pomiędzy czyszczeniem ucho powinno być suche. Ponieważ lakier do włosów, mydło, szampon i inne preparaty mogą niekorzystnie wpłynąć na przebieg gojenia się uszu. Dlatego po użyciu szamponu lub innych preparatów, ćwiczeniach fizycznych, ucho powinno zostać wypukane czystą wodą, a następnie oczyszczone płynem do pielęgnacji uszu.

Pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez sześć tygodni. Po tym czasie kolczyki mogą zostać wyjęte i zastąpione przez inne kolczyki o prostej szpilce. Wykonane z medycznej stali chirurgicznej lub innego niealergizującego materiału. Dlatego używaj wyłącznie kolczyków z prostą szpilką nieprzerwanie przez pierwsze sześć miesięcy od przekłucia.

CZEGO NIE WOLNO !

Nie wyjmuj kolczyków i nie dotykaj ucha oraz kolczyków bez potrzeby. Zapinki nie popychaj wzdłuż szpilki kolczyka w kierunku ucha. Zawsze ustawia się ją na końcu szpilki kolczyka. Ponieważ to zapewnia, że kolczyk pozostaje luźny w czasie okresu gojenia, gdyż zaciśnięte kolczyki mogą doprowadzić do infekcji. Niewielki ból i zaczerwienienie może wystąpić natychmiast po przekłuciu ucha. To ustępuje w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie.

Katalog_kolczyków
katalog kolczyków-2

Cena zabiegu + kolczyki

80,00 zł