Masaż twarzy i dekoltu - relaks i doskonałe efekty odmładzające

Masaż twarzy i dekoltu jest stosowany w leczeniu chorób dotykających mięśni twarzy i skóry, ale także ma doskonałe właściwości o odmładzającym działaniu. Jest metodą leczenia fizykalnego zewnętrznych i wewnętrznych objawów chorobowych, a w wielu przypadkach przyczyn chorobowych. Z czasem nasza skóra traci sprężystość i elastyczność, i pojawiają się na niej zmarszczki. Objawy starzenia skóry można niwelować z pomocą zabiegu wykonywanego przez profesjonalistę. Polega on na mechanicznym drażnieniu tkanek, wywierając pośredni i bezpośredni wpływ na organizm.

Masaż klasyczny jest najpopularniejszy, wykonuje się go w celu wygładzenia, ujędrnienia i uelastycznienia tkanki skórnej i podskórnej. Poprawia krążenie, a tym samym lepsze odżywienie, i zmniejsza napięcie skóry. Dzięki temu staje się ona ożywiona, bardziej witalna, po prostu młodsza. I co ważne, wpływa pozytywnie na nasz nastrój.

Ugniatanie

Masaż Twarzy i Dekoltu - Techniki Masażu

Głaskanie - wykonywanie posuwistych ruchów po masowanej tkance.

  • Powierzchniowe - działa uspokajająco na układ nerwowy, w związku z tym obniża pobudliwość emocjonalną i sprzyja rozluźnieniu mięśni, poprawia funkcję naczyń skórnych i procesy wymiany w skórze i podskórnej tkance łącznej.
  • Głębokie - przyspiesza krążenie krwi i chłonki, zmniejszając zastoje i obrzęki, usprawnia funkcje gruczołów potowych i łojowych.

Rozcieranie - masażysta wykonuje kolisto posuwiste ruchy na masowanej tkance. Rozcieranie powoduje utworzenie fałdu skórnego, po którym następuje rozciąganie i rozcieranie tkanek. Wzmaga kurczliwość mięśni i podwyższa ich napięcie, a temperatura masowanej tkanki może wzrosnąć o 5 st. C., co  wywołuje przekrwienie w tkance. Rozcieranie może zredukować pobudliwość układu nerwowego oraz zmniejszyć ból.

Ugniatanie- wykonywanie ruchów unoszenia, uciskania i wyciskania; dlatego należy uchwycić tkankę między kłąb a palec. Wykonuje się głównie na mięśniach. Powoduje pobudzenie prioreceptorów, w związku z tym osiągamy regenerację niewydolności mięśnia i stymulację wymiany tlenu  oraz dwutlenku węgla.

Oklepywanie - uderzanie masowanych tkanek, ruchy krótkie, sprężyste i bezbolesne. Wykonujemy wzdłuż włókien mięśniowych i przebiegu nerwów obwodowych. Słabe oklepywanie wpływa na zwężenie naczyń krwionośnych i zwolnienie tętna. Silne i szybkie - rozszerza naczynia, podwyższa temperaturę tkanki i obniża czucie zakończeń nerwowych; wywołuje także  odruchowe skurcze mięśni.

Sekret młodego wyglądu

Wyróżniamy oklepywanie:

„Łyżeczkowe” - wykonywane dłoniową powierzchnią ręki, która tworzy tzw. łyżeczkę. „Miotełka” - wykonywana bocznymi brzegami rozstawionych palców tak, aby palce uderzały kolejno tkankę. Oklepywanie „siekające” - wykonywane brzegiem łokciowym ręki.

Wstrząsanie - przekazywanie drgań mechanicznych za pomocą rąk. Wykonuje się na kończynach w celu obniżenia napięcia mięśniowego, co powoduje rozluźnienie aparatu więzadłowego.  Zmniejsza objawy spastyczne, wpływa stymulująco na gruczoły wydzielania wewnętrznego, aktywizuje obieg chłonki, poprawia krążenie obwodowe, zwiększa elastyczność więzadeł stawowych.

Wibracja - polega na przekazywaniu masowanym tkankom drgań mechanicznych o małej amplitudzie i znacznej częstotliwości. Wibracja punktowa obniża pobudliwość nerwową, działa przeciwbólowo i wpływa na zmniejszenie obrzęków.

Głaskanie
Ugniatanie
Rozcieranie

Zalecenia do wykonywania masażu twarzy i dekoltu

Dobroczynne działanie  masażu znalazło zastosowanie w leczeniu porażenia nerwu twarzowego, leczeniu pooperacyjnym, zmniejszaniu obrzęków, łagodzeniu blizn i bruzd; leczeniu niektórych problemów skórnych, ujędrnianiu, wygładzaniu, tworzenie się fałdów skórnych i zmarszczek oraz uwalnianiu toksyn. To również sposób na drenaż limfatyczny twarzy i uregulowanie gospodarki wodnej. Działa relaksująco – pozwala łagodzić napięcie mięśniowe, uspokaja.

Efekty:

  • cera nabiera blasku, zostaje odmłodzona i dotleniona,
  • pobudza  się krążenie i rozszerza naczynia krwionośne,
  • skóra staje się elastyczna i jędrna,
  • redukcja zmarszczek i tzw. kurzych łapek,
  • twarz staje się promienna i zdrowsza,
  • działa leczniczo, usuwając bóle,
  • relaks i odprężenie.
Głaskanie

Cena Zabiegu

140,00 zł