Dobrze wykonana henna na brwi i rzęsy poprawi w znacznym stopniu wygląd twarzy oraz wprawi w dobre samopoczucie.

Henna na brwi i rzęsy-po zabiegu

Henna na brwi i rzęsy w kosmetyce to określenie zabiegu stylizacji, podczas którego naturalnym barwnikiem farbowane są włosy i skóra. Stosuje się ją na brwi i rzęsy-po zabiegu.

Nic nie ma takiej mocy przekazywania emocji jak oczy. Szczególnie gdy występują w oprawie zadbanych, wyregulowanych brwi oraz długich, ciemnych rzęs, co sprawi, że spojrzenie stanie się bardziej wyraziste. Dlatego wygląd brwi jest bardzo ważny dla wyrazu twarzy i jest ważnym elementem naszego wizerunku.

Henna to naturalny środek barwiący znany od tysiącleci na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Powszechnie był używany do wykonywania symbolicznych, rytualnych malunków na dłoniach i twarzy. Krzew lawsonii bezbronnej (Lawsonia inermis L.) rośnie na obszarach tropikalnych od Indii po Australię, Afrykę i Amerykę Łacińską. Potocznie nazywany krzewem hennowym, z którego sproszkowanych oraz ugotowanych pędów i liści, otrzymujemy hennę. Jest ona bogata w wapń, potas, magnez, i liczne mikropierwiastki (żelazo, cynk, miedź, mangan). W jej składzie znajdują się również liczne enzymy, błonnik, witaminy A, B, D, oraz kwasy oleinowy i linolowy.

Henna ma doskonałe właściwości koloryzujące, w związku z tym w łaźniach arabskich używa się jej, by nadać ciału równomiernego, lekko brązowego zabarwienia. Dzięki niemu skóra zawsze wygląda zdrowo i świetliście. Dodatkowo zmiękcza ona skórę, czyniąc ją przyjemną w dotyku. W wielu krajach europejskich coraz modniejsze staje się wykonywanie henną krótkotrwałych tatuaży.

Ze względu na swoje właściwości henna znalazła szerokie zastosowanie w kosmetyce. Dlatego masowo stosuje się kosmetyki barwiące do włosów na bazie henny, ponieważ doskonale wnika ona do włosa, wiążąc się z keratyną. Z uwagi na swe właściwości nie niszczy włosów, nie ma więc niebezpieczeństwa ich uszkodzeń. Negatywnego działania nie ma też nawet długotrwałe jej stosowanie.

Wprawna ręka specjalisty potrafi wyczarować właściwy kształt brwi i dobrać odpowiedni kolor

Zabieg henna na brwi i rzęsy polega na farbowaniu włosków brwi oraz rzęs, dlatego sprawia on, że po jego dokonaniu są one przyciemnione przyczyniając się do wyrazistej ekspresji oczu. Dzięki doświadczonej ręce specjalisty, poprzez depilację i dobór odpowiedniego koloru do karnacji cery, brwi uzyskują właściwy kształt. Zaletą tego zabiegu jest trwałość w porównaniu do tradycyjnego makijażu kolorowego. Efekt utrzymuje się na rzęsach przez około 3 - 4 tygodnie, na brwiach trochę krócej. Jednak zabiegu tego nie należy powtarzać częściej niż raz na miesiąc.

Zabiegi wykonujemy henną żelową i proszkową w kolorach: czarny, ciemny brąz, jasny brąz, grafit.

ornamen
Henna na brwi i rzęsy-Kobieta po zabiegu
Henna na brwi i rzęsy-Kobieta po zabiegu
Henna na brwi i rzęsy-Epilacja brwi
Henna na brwi i rzęsy-Epilacja brwi

Brwi i rzęsy + regulacja

40,00 zł

Tylko rzęsy

30,00 zł

Tylko brwi

30,00 zł

Tylko regulacja

30,00 zł