Manicure to wypielęgnowane dłonie oraz zdrowe paznokcie, ponieważ to ważny element urody
Manicure to piękne zadbane dłonie z nieskazitelnymi paznokciami to część dobrego wizerunku – koniecznego w życiu zawodowym i prywatnym. Każda kobieta marzy o pięknych paznokciach przez długi czas. Paznokcie to ozdoba rąk każdej kobiety. Aby stworzyć piękne, smukłe i zarazem trwałe paznokcie sięgamy po najwyższej jakości produkty firmy OPI - ekskluzywna marka stworzona dla osób ceniących przede wszystkim profesjonalizm i doskonałą jakość. Firma OPI jest kreatorem stylistyki i mody w dziedzinie upiększania paznokci dłoni i stóp. Marka OPI od ponad 30 lat szczyci się pozycją absolutnego lidera na rynku produktów do profesjonalnej pielęgnacji dłoni, stóp i paznokci.
Wygląd paznokci odzwierciedla ogólny stan zdrowia. Paznokcie zdrowego człowieka są gładkie, różowe, wypukłe i błyszczące. Zaburzenia ich wzrostu lub zniekształcenia mogą stanowić zapowiedź problemów dotyczących całego organizmu, lub być wynikiem zwykłych drobnych uszkodzeń paznokcia na skutek długiego kontaktu z wodą i detergentami, urazu, błędów w pielęgnacji. Te czynniki osłabiają paznokcie i przyspieszają ich niszczenie. Płytka staje się cienka, pokryta wgłębieniami i prążkami, paznokcie są łamliwe, rozdwajają się i kruszą.
Anatomia paznokci
Paznokcie składają się ze stwardniałej keratyny w formie twardej płytki rogowej, przezroczystej, lekko wypukłej, o różowawej barwie. Ich zadaniem jest ochrona końców palców dłoni i stóp, ułatwienie chwytania niedużych przedmiotów i uczestnictwo w odbieraniu bodźców dotykowych.
Składają się one z czterech części:
- płytki paznokcia, którą tworzą trzy warstwy keratyny. Jedną z jej elementów jest korzeń ukryty pod obrąbkiem naskórkowym. Staje się on stopniowo coraz cieńszy, by wsunąć się u podstawy paznokcia w zagłębienie naskórka nazywane rowkiem paznokciowym. Korzeń opiera się na macierzy, z której wyrasta płytka rogowa, która stanowi widoczną część paznokcia.
- łożyska paznokcia, do którego przylega płytka paznokciowa. Składa się ono z naczyń krwionośnych dostarczających substancje odżywcze niezbędne do wzrostu paznokci.
- macierzy paznokcia wyrastającej bezpośrednio z jego podstawy i zawierającej nerwy, naczynia krwionośne i limfatyczne, które produkują komórki paznokcia oraz kontrolują prędkość jego wzrostu. Jeśli macierz paznokcia jest uszkodzona, kształt paznokci jest zdeformowany i nieregularny.
- wału paznokcia, czyli poduszeczki skóry znajdującej się u podstawy paznokcia, rozciągającej się od bocznych fałdów do płytki paznokcia. Skórki wychodzą z rogowej warstwy naskórka i nachodzą na płytkę paznokciową.
Klasyczny
To podstawowy, a zarazem tradycyjny zabieg pielęgnacyjny dłoni i paznokci. Efektem dobrze wykonanego zabiegu jest skrócenie i opiłowanie paznokci, z nadaniem im odpowiedniego kształtu. Następnie wypolerowanie płytki paznokci, usunięcie skórek wokół wału paznokciowego oraz wykonanie masażu. Na zakończenie odtłuszcza się paznokcie, nakłada odżywkę odpowiednio dopasowaną do rodzaju paznokci, lakier i preparat przyspieszający schnięcie lakieru.
Francuski
Zwany w skrócie frenchem, został opracowany w Stanach Zjednoczonych w latach 70 XX wieku. Był to efekt poszukiwania przez producentów lakierów ponadczasowego stylu zdobienia paznokci dla gwiazd filmowych. Ponieważ opracowując tę metodę, inspirowali się paryską ulicą, stąd nazwa, która już się utrwaliła i jest znana niemal każdej kobiecie. Pomysł tej techniki jest bardzo prosty: cienka warstwa białego lakieru na brzegu i różowawy lakier na płytce paznokcia. Styl ten błyskawicznie odniósł sukces, szybko przyjął się i dziś jest tym stylem, o którym można powiedzieć, że pasuje na wszelkie okazje i na każdą dłoń. Ze względu na naturalny wygląd, elegancki i skromny zarazem, french podoba się zarówno kobietom aktywnym, jak i paniom domu, kobietom dojrzałym, a także nastolatkom. Dzieje się tak dlatego, że jest uniwersalny.
Hybrydowy
Narodził się w Stanach Zjednoczonych i miał być alternatywą dla żeli akrylowych i tipsów. Bardzo szybko dotarł do Europy i zachwycił swoją oryginalnością i bezpieczeństwem. Zabieg hybrydowy z pewnością posiada więcej zalet niż wad. Główną jego zaletą jest długotrwałość oraz naturalność. Paznokcie są lśniące, gładkie, bez zadrapań i odpryśnięć. Przez długi czas utrzymuje się efekt zadbanych paznokci, bo lakier hybrydowy nie matowieje. Bardzo ważne jest to, że produkty wykorzystywane do zabiegu hybrydowego nie powodują uczuleń.
Zabieg ten polega na dwukrotnym nałożeniu na płytkę paznokcia lakieru hybrydowego, który jest połączeniem tradycyjnego, bazowego lakieru i elastycznego żelu. Przed położeniem lakieru hybrydowego manikiurzystka usuwa skórki oraz wygładza, czyli poleruje, płytkę paznokcia. Ponadto nakłada na nie tak zwaną bazę, która tworzy ochronną warstwę i zapobiega odbarwieniu paznokcia. W ten sposób paznokcie są przygotowane na lakier hybrydowy. Każdy etap zabiegu kończy się włożeniem dłoni na parę minut pod lampę UV. Na koniec nakładany jest utwardzacz, który zapobiega odpryśnięciu lakieru hybrydowego. Dlatego pozostawia paznokcie gładkie, bez nieestetycznych zadrapań i rys przez okres nawet kilku tygodni. Wykonanie trwa stosunkowo krótko, bo około 40 minut. Dlatego jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet ceniących perfekcję, trwałość i czas.
Najnowsza kolekcja lakierów OPI zdominowały najmodniejsze barwy na rok 2022.
Kolekcja Mexico City oferuje możliwość wyrażenia indywidualnych upodobań poprzez 12 nowych odcieni w formułach klasycznych lakierów do paznokci OPI, lakierów o przedłużonej trwałości Infinite Shine i żelu kolorowego GelColor.
W 2011 roku firma OPI obchodziła jubileusz 30-lecia. Przez te wszystkie lata dostarczyła kobietom w 75 krajach świata na sześciu kontynentach wiele radości i sprawiła, że „piękniej” myślą o sobie. OPI ukazało kulturę powszechnego piękna, która celebruje wygląd kobiety. Kulturę, która stała się stylem życia. Dziś OPI stanowi prawdziwą potęgę stawiającą na profesjonalizm i niepowtarzalność produktów. Firma zatrudnia zespół naukowców, którzy w procesie ich tworzenia wykorzystują najbardziej zaawansowane technologie i osiągnięcia badawcze współczesnej nauki.
Firma zdobyła światowe uznanie dzięki szerokiej gamie ponad 200 kolorów lakierów do paznokci, cechujących się wyjątkowym połyskiem i wysoką odpornością na ścieranie. Różnorodność ich barw jest inspiracją dla stylistów paznokci oraz dla klientów OPI, do których grona należą największe gwiazdy show-biznesu. Każdy lakier to coś więcej niż tylko „mała butelka”, to obietnica doskonałości, emocji i niezwykłego, ponadczasowego stylu.
Dzięki wieloletniej praktyce oraz ciągłemu doskonaleniu technik, poszerzaniu wiedzy i poznawaniu nowych technologii możemy z przyjemność zaproponować usługę na najwyższym poziomie.
Pielęgnacja suchej skóry rąk
Pielęgnacja skóry w poszczególnych okolicach anatomicznych różni się ze względu na jej nieco odmienne właściwości, potrzeby i rodzaj możliwych uszkodzeń. Dla przykładu skóra rąk codziennie narażona jest na działanie czynników zewnętrznych, takich jak niska temperatura, promieniowanie ultrafioletowe czy detergenty, oraz na urazy mechaniczne. Pod względem anatomicznym, histologicznym i czynnościowym skóra powierzchni dłoniowej i grzbietowej ręki istotnie się różni. Skóra grzbietu ręki jest delikatna, dość luźna, przesuwalna, ma cienki naskórek oraz mieszki włosowe, nieliczne gruczoły łojowe i potowe. Typowa jest cienka warstwa rogowa i dość cienka tkanka tłuszczowa. Niewielka ilość gruczołów łojowych powoduje, że warstwa rogowa pokryta jest delikatnym płaszczem hydrolipidowym, a procesy gojenia w tej okolicy są wydłużone w porównaniu z innymi okolicami ciała.
Odmienne właściwości anatomiczne ma powierzchnia dłoniowa rąk. Tu skóra jest grubsza, mniej rozciągliwa, może przerastać warstwa rogowa. W tej okolicy znajdują się liczne zakończenia nerwowe i gruczoły potowe ekrynowe, które zapewniają stałe nawilżanie naskórka. Skóra dłoni nie ma jednak gruczołów łojowych, mieszków włosowych i melaniny. Dłonie są szczególnie narażone na niekorzystne działanie czynników pochodzących zarówno ze środowiska pracy (np. smarów, rozpuszczalników), jak i związanych z codziennymi czynnościami (np. detergentów).
Skóra rąk jest narażona na przewlekłe, szkodliwe działanie promieniowania słonecznego, dlatego z czasem postępuje ścieńczenie skóry i naskórka, pojawiają się ogniska nieprawidłowego rogowacenia oraz plamy barwnikowe. Ze względu na spadek jakości skóry, spowodowany chrono- i fotostarzeniem, oraz ścieńczenie tkanki podskórnej przez skórę przeświecają grube naczynia żylne. Zmniejszona aktywność gruczołów łojowych i niedobór kwasu hialuronowego wywołują objawy suchości, spadek elastyczności skóry, podatność na urazy oraz utrudnione, przedłużone gojenie.
Formuły kremów do rąk i stóp powinny uwzględniać odrębności anatomiczne i fizjologię skóry w tej lokalizacji oraz pełnić funkcję ochronno-regeneracyjną.
You must be logged in to post a comment.